انواع افزودنی

انواع پودرهای سخت بتنی:

پودرهای سخت بتنی در ساختمانهایی که مقابل سایش و خراشیدگی هستند و کف از مهم ترین این سطوح است که باید از بتن سخت در آن استفاده شود چرا که به علت بار زیاد روی آن و در معرض سایش قرار گرفتن نیاز مبرم به این پوشش دارد.این پوشش از نظر کارفرمایان بهترین پوشش می باشد چرا که هم به صرفه است و هم بهترین گزینه می باشد . در این روش پوششی سخت از بتن بر روی همان بتن کف ریخته می شود که از همان مواد بتن کف می باشد و باعث سختی بتن و جلوگیری از سایش و خرابی بتن می شود و در برابر گرما و سرما و تغییرات آب و هوایی مقاوم است.

انواع الیاف های فلزی و پلاستیکی:

در بتن سخت امروزه از الیاف های جدید و تکنیک های به روز و انواع روش ها استفاده می شود و این استفاده از الیاف در بتن سخت بسیار مهم و لازمه کار می باشد چرا که هر چه بتن سخت تر می شود باید از نظر کششی نیز مقاوم تر شود و این امر ممکن نمی شود مگر با الیاف های فلز و پلاستیکی که در این نوع از بتن به کار می رود. کار الیاف در بتن نگهداشتن سنگ دانه ها در بتن است که با این کار در اثر لرزش و نیروی جاذبه ای که وجو دارد از ترک برداشتن و از هم گسیختگی الیاف جلوگیری می کند و در هنگام صفت شدن باعث کمتر شدن ترک در بتن می شود.

انواع ترمیم کننده ها درز گیرهای:

در بتن ریزی گاهی نیاز به ترمیم می باشد که در این زمان از ترمیم کننده ها استفاده می شود و که بر پایه سیمان و الیاف و لاتکس خشک می باشد که مقاومت را بالا برده و طول عمر بالایی دارد و از نظر نفوذ آب و موادی همچون آب بسیار نفوذ پذیری بسیار کمی دارد و توسط ماله کشی انجام می شود و ضخامت زیادی ندارد اما بسیار مقاوم است.

میزان مصرف 

میزان مصرف پودر سخت کننده مطابق محل مصرف، میزان مصرف در هر متر مربع به کیلوگرم، میزان بار ترافیکی به تن در جدول زیر است :

  • محل مصرف                  میزان مصرف            میزان بار 

  • پارکینگ معمولی        kg 5 -4         تا 3 تن

  • سالن های تولید            kg  5          تا 6 تن

  • بارانداز بار آشیانه ها        kg 7         تا 10 تن

  • جاده معادن سنگ          kg 12         تا 22 تن

تصاویر افزودنی ها

کف سازی
کف سازی
کف سازی
کف سازی
کف سازی
کف سازی
کف سازی
کف سازی